Přijďte diskutovat s odborníky na dopravu o dopravě v našem městě

Přijďte diskutovat s odborníky o dopravě v Třebíči. Setkání se uskuteční ve středu 10. listopadu 2021 v 17 hodin v Pasáži. 

přečíst
Platba parkovného v Třebíči je jednodušší

Na všech placených parkovištích v Třebíči, provozovaných městem, mohou řidiči nově využít bezpečný a komfortní způsob bezhotovostní platby prostřednictvím aplikace MPLA, s možností kdykoliv a odkudkoliv si parkovací dobu prodloužit.

přečíst
Město je pro všechny

Letos v srpnu vznikaly na silnicích v Třebíči viditelné změny, v podobě doplňování značení pro cyklisty. Přestože se u nás v Česku ani na Vysočině nejedná o novinky, v Třebíči ano, a tak jsme se v posledních dnech setkávali nejen se smíšenými reakcemi, ale zejména s jednoduchou otázkou PROČ, k čemu je to dobré.

přečíst
Do práce na kole 2021

Jedenáctý ročník oblíbené celorepublikové výzvy Do práce na kole lámal rekordy. Navzdory pandemii - nebo možná i pod jejím vlivem - se na kole, koloběžce, pěšky i poklusem přepravovalo mnohem více lidí než v předchozích ročnících.

přečíst
Od 1. července bude pro auta uzavřeno Karlovo náměstí

Od prvního července se firmy, které pracují na revitalizaci Karlova náměstí, přesunou také na spodní stranu náměstí, kde budou usazovat do země kabely pro rozvody elektřiny.

přečíst
Konference Veřejná doprava na Vysočině

Odborníci řešili na konferenci v Jihlavě veřejnou dopravu, vysokorychlostní trať přes Vysočinu i změny v hromadné dopravě a dopady covid-19 na cestování.

přečíst
Dopravní situace v Třebíči a mobilita jako téma pro podnikatele

Členové Okresní hospodářské komory Třebíč i komora samotná byla přizvána k zapojení se do Plánu udržitelné městské mobility. 

přečíst
Cyklostezka Třebíč-Slavice dostane nový povrch

Od 14. do 30. června 2021 budou probíhat práce na cyklostezce z Třebíče do Slavic. 

přečíst
Probíhají debaty se stakekoldery

V červnu se uskutečnila tři setkání zpracovatelského týmu Plánu udržitelné městské mobility s vybranými skupinami, které mají vliv nebo určitým způsobem vztah k dopravě a mobilitě v Třebíči. 

přečíst
Dotazník zmapuje dopravní chování, je možné ho vyplnit on-line

V první polovině května odstartuje dotazníkové zjišťování u občanů Třebíče, jehož cílem je co nejpodrobněji zmapovat mobilitu a dopravní chování. 

přečíst
Od května do konce června můžete vyplnit pocitovou mapu

Pocitová mapa je jednoduchý on-line nástroj, kde lidé mohou jednoduchým způsobem zaznačit svůj názor na stav infrastruktury v Třebíči. 

přečíst
Cyklisté budou Třebíčí projíždět bezpečněji

V Třebíči budou před začátkem léta vyznačeny opatření pro cyklisty, která pomohou lepší orientaci při průjezdu městem a zvýší bezpečnost provozu. Součástí je nový web www.trebicnakole.cz, jehož cílem je o nových opatřeních pro cyklisty informovat. Tento městský cykloportál také poradí kudy se na kole na různá místa bezpečně dostat.

přečíst
Další články