Narůstá počet aut. Řešením je MHD, jízda na kole i chůze pěšky

Nárůst aut v ulicích Třebíče je viditelný pouhým okem a potvrzují ho také údaje z evidence vozidel.  

přečíst
Průzkum ukázal, jak se lidé nejčastěji po Třebíči pohybují

Jednou z prvotních etap Plánu udržitelné městské mobility byly průzkumy dopravního chování obyvatel. Pomocí tzv. cestovního deníku tazatelé zjistili, jakým způsobem se Třebíčané nejčastěji po městě přepravují.

přečíst
Elektromobilita v Třebíči – stručně a přehledně

Připravili jsme minibrožurku k tématu elektromobility. Najdete v ní přehled typů nízkoemisních a bezemisních pohonů vozidel, přehled dobíjecích stanic v Třebíči a také letmý pohled do historie elektromobility.

přečíst
U centra bude více než čtyřicet nových parkovacích míst

V těsné blízkosti centra města přibude do 15. prosince 44 nových parkovacích míst. Ta vzniknou na místě stávajícího nástupiště D na autobusovém nádraží, na kterém byla dosud využívaná pouze jedna zastávka pro dálkové autobusy.

přečíst
Veřejná diskuze s občany o dopravě v Třebíči

Ve středu 10. listopadu se v Pasáži uskutečnila veřejná diskuze o dopravě v Třebíči s odborníky i zástupci města. 

přečíst
Jak vypadají data z detektorů dopravy?

Na vytížené křižovatce na Masarykově náměstí má město zabudované tři detektory, které měří velké množství dopravních dat. Počet a druh vozidel, rychlost, počty chodců, směr pohybu dopravního proudu i délky kolon. Data jsou využívaná pro analýzy, ale také ke změně signálních plánů semaforů.

přečíst
Co vyšlo z pocitové mapy?

Více než sedm set respondentů se zapojilo vyjádřením svého názoru a pocitu na dopravní infrastrukturu Třebíče pomocí online pocitové mapy. Zajímají vás výsledky?

přečíst
Přijďte diskutovat s odborníky na dopravu o dopravě v našem městě

Přijďte diskutovat s odborníky o dopravě v Třebíči. Setkání se uskuteční ve středu 10. listopadu 2021 v 17 hodin v Pasáži. 

přečíst
Platba parkovného v Třebíči je jednodušší

Na všech placených parkovištích v Třebíči, provozovaných městem, mohou řidiči nově využít bezpečný a komfortní způsob bezhotovostní platby prostřednictvím aplikace MPLA, s možností kdykoliv a odkudkoliv si parkovací dobu prodloužit.

přečíst
Město je pro všechny

Letos v srpnu vznikaly na silnicích v Třebíči viditelné změny, v podobě doplňování značení pro cyklisty. Přestože se u nás v Česku ani na Vysočině nejedná o novinky, v Třebíči ano, a tak jsme se v posledních dnech setkávali nejen se smíšenými reakcemi, ale zejména s jednoduchou otázkou PROČ, k čemu je to dobré.

přečíst
Do práce na kole 2021

Jedenáctý ročník oblíbené celorepublikové výzvy Do práce na kole lámal rekordy. Navzdory pandemii - nebo možná i pod jejím vlivem - se na kole, koloběžce, pěšky i poklusem přepravovalo mnohem více lidí než v předchozích ročnících.

přečíst
Od 1. července bude pro auta uzavřeno Karlovo náměstí

Od prvního července se firmy, které pracují na revitalizaci Karlova náměstí, přesunou také na spodní stranu náměstí, kde budou usazovat do země kabely pro rozvody elektřiny.

přečíst
Další články