Tiskové zprávy

V Třebíči zjišťovali názory chodců, cyklistů i řidičů

Třebíč – Více než sedm set respondentů se zapojilo vyjádřením svého názoru a pocitu na dopravní infrastrukturu Třebíče pomocí online pocitové mapy. Odborníci vyhodnotili celkem 7 584 záznamů, které mohli občané dva měsíce zaznamenávat. Nejvíce pozornosti získala křižovatka ulic 9. května, Račerovická, U Kuchyňky a U Obůrky. Nejlépe hodnoceným dopravním počinem z pohledu občanů se ukázala světelná signalizace na Hrotovické ulici, kde jsou na dvou místech semafory.

přečíst
V květnu startují průzkumy dopravního chování v Třebíči. Zapojí se jednotlivci i firmy

Třebíč – Město Třebíč ve spolupráci s odborníky zpracovává Plán udržitelné městské mobility, který má za cíl zjistit, jaké jsou ve městě možnosti rozvoje moderní dopravy, případné dopravní komplikace, jaké je dopravní chování návštěvníků i občanů, ale také jaké jsou priority v oblasti dopravní infrastruktury právě ze strany občanů, firem, škol a další organizací, které jsou součástí života v Třebíči. Každý bude mít možnost se vyjádřit, například vyplněním dotazníku, který v anonymizované formě zjišťuje způsoby mobility občanů. Dalším nástrojem je pocitová mapa, kde lidé mohou jednoduchým způsobem zaznačit svůj názor na stav infrastruktury v Třebíči. Výzkumníci zjištěná data zpracují a představí vedení města i občanům. 

přečíst
Třebíč začala pracovat na plánu udržitelné městské mobility

Třebíč – Městská mobilita a doprava patří ke klíčovým faktorům rozvoje měst. Efektivní dopravní systém zajišťuje dobrou dostupnost jak školských, zdravotnických zařízení, ale i ekonomickou a ekologickou přepravu do zaměstnání a za dalšími aktivitami. Město Třebíč proto odstartovalo z podpory z Operačního programu zaměstnanost v rámci projektu Třebíč na cestě ke Smart City II práce na plánu udržitelné městské mobility letos v srpnu, práce na něm potrvají do února 2022.

přečíst